top of page
 

OZDRAVNÁ OBLIČEJOVÁ TERAPIE S GUA SHA

 

60 minut / 1 200 Kč

5x 60 minut / 5 000 Kč

OZDRAVNÁ  TERAPIE  GUA SHA S LYMFATICKOU

MASÁŽÍ TĚLA

 

150 minut / 2 500 Kč

LYMFATICKÁ MASÁŽ TĚLA

hlava, krk, obličej, hrudník, ruce a nohy

90 minut / 1 500 Kč

 

 

PERMANENTKY NA LYMFATICKÉ MASÁŽE

 

"LYMFA NOHY "

4x  lymfodrenáž nohou  

4x 50 minut / 2 800  Kč

 

"LYMFA VARIANT 1 " 

4x  lymfodrenáž nohou + 1x tělo      

 4 200 Kč

   

 

"LYMFA VARIANT 2 " 

3x  lymfodrenáž nohou + 2x tělo      

 4 900 Kč

 

 

  "LYMFA TĚLO "

 3x  lymfodrenáž těla

( hlava, obličej, krk, hrudník, ruce a nohy )

3x 90 minut / 4 200 Kč

 

 

PLATNOST KAŽDÉ PERMANENTKY JSOU 3 MĚSÍCE.

Co vše masírovat...

Nejžádanější jsou masáže dolních končetin. Kromě příznaků celulity umí odstranit otoky, pocit těžkých nohou, ulevit od svalové bolesti atd. Je však dobré masáž spojit s pravidelným pohybem např. jízdou na kole, plaváním či s delšími procházkami.

Oblíbené jsou i masáže k odstranění otoků v obličejové části, otoků očních víček, k redukci "váčků" pod očima a "druhé brady". Využít je lze i při léčbě akné či v boji proti vráskám. Trpíte-li častými migrénami a bolestmi hlavy, trápí-li vás otoky rukou a prstů, nerovnosti na pažích, bolesti svalů, volte lymfatickou masáž také.

 

Pro koho masáž není vhodná...

Lymfatickou masáž nedoporučuji a neprovádím: pro osoby s implantáty, s těžší srdeční vadou, s velmi vysokým krevním tlakem a aritmií, při trombóze, zánětlivém žilním onemocnění (i v dřívějším období), pozitivním nádorovém onemocnění, nedoporučuji v prvním trimestru těhotenství a při virových a zánětlivých onemocněních ( např. viroza, chřipka, opar, začínající rýma, zánět dutin, zánět kloubů apod.) . Po prvních ošetřeních pocítíte výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (nosní dutiny, střeva aj.), někdy zaznamenáte větší žízeň, zdravý pocit hladu nebo příjemnou únavu, naopak někoho masáž nakopne a má pocit lehkosti, kdo trpí migrénami, při první masáži je možné tyto příznaky zaznamenat (nutnost navýšení tekutin ! ), menstruační potíže se zmírní, ustoupí napnutost a pocit tlaku kůže v nohou....

 

Léčba celulitidy...

Celulitida, tzv. pomerančová kůže, trápí většinu žen. Její hlavní příčinou je zanášení těla toxiny a škodlivými látkami a nedostatečná funkce lymfatického systému, který je hlavně odpovědný za odvod škodlivin z tkání. Často je na vině špatná životospráva a nedostatek pohybu. Lymfatický tok se tak zpomalí. Proto je při léčbě celulitidy důležité především aktivovat lymfu, aby rychleji proudila a odváděla z těla toxické látky. Nutná je pak i péče o sebe samu doma dle pokynů maséra nebo kosmetičky.

Starým známým doporučením je tedy více se hýbat, upravit stravu, dbát na svůj pitný režim (2 - 3 litry tekutin denně) a naordinovat si lymfatické masáže.

 

Příprava na lymfomasáž...

Doporučuji den před, v den masáže a den poté zvýšit příjem tekutin ( nejlépe neperlivá voda, bylinné, ovocné, zelené čaje, čerstvé ovocné šťávy) minimálně o 0,75 - 1 litr, vyhnout se těžkým a smaženým jídlům, vhodná lehčí strava, omezit konzumaci rafinovaného cukru, bílého pečiva, omezit nebo nejlépe vynechat kávu a alkohol, v den masáže omezit zvýšenou fyzickou aktivitu. Doporučuji peeling celého těla den před - tělo dýchá po celém povrchu a čistí se a to i přes kůži, odstranění odumřelých buněk zlepšuje prokrvení a celkovou očistu při lymfatické masáži, vhodná i návštěva sauny. Při detoxu po dohodě s klientem sestavení jídelníčku a výběr vhodných přírodních čistících přípravků a čajů.

 

Postup...

Lymfatickou masáž dolních a horních končetin provádím za použití menšího množství rozmarýnového nebo citronového oleje, který prokrvuje pokožku, odstraňuje celulitidu, odvodňuje, vypíná a působí harmonicky na celkový stav klienta.Pravidelná masáž má podpůrný účinek a sílu pro tkáň a působí  proti ochablosti. Při lymfatické masáži obličeje, hlavy a hrudníku provádím masáž nasucho, postupuji podle metody Dr. Emila a Estrid Vodderových z Kodani, od kterých převzala metodu Elisabeth Sigmund (kosmetoložka a zakladatelka přírodní kosmetiky Dr.Hauschka). Tato metoda má ozdravný impuls pro celý organismus, masáž spočívá v rytmických pohybech a klade důraz na správný směr provedení masáže.

V čem spočívá tajemství masáže...

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém nemá svoji pumpu, jako krev. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky, zadržuje se voda v těle a ve tkáních. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Systém lymfy je otevřený, v některých částech proudí v obou směrech a proto je nutné vědět, ve kterém místě a do kterého směru může být lymfa povzbuzena, aby správně plynula ve tkáních. Je zapotřebí rytmických pohybů, které vedou k oživení a prokrvení pokožky a stimulaci lymfy.

 

Kdo masáž potřebuje...

Lymfatická masáž je vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání nebo sezení.  Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu.  Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy, při revmatismu, po operacích ...

Lymfatická masáž povzbuzuje proces proudění lymfy ve tkáních našeho těla a tím stimuluje regenerační a ozdravné procesy člověka. Odbourávají se nahromaděné škodlivé látky, které se při masáži (lymfatické stimulaci) vylučují, a tím se posiluje imunitní systém. Dochází k celistvému proudění, pocitu uvolnění, jasu, světla, lehkosti a vnitřní rovnováhy, povzbuzují se samočistící mechanizmy v těle a nastartuje se regenerační impulz.

Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl viditelný a účelný, doporučuje se docházet na začátku kůry na lymfodrenáž alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně (obzvláště při detoxu a nejvhodnější doba je v ranních a dopoledních hodinách). Doporučený počet je 10 -15 návštěv ( dle stavu klienta ) a dodržovat pokynů maséra. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací masáž.

bottom of page